Tłumiki

Tłumik to niezbędny element w układzie wydechowym - odpowiada za właściwe przetwarzanie spalin wychodzących z silnika oraz za redukcję hałasu. Jego awaria może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, a nawet do zniszczenia silnika. W naszej ofercie znajdą Państwo tłumik Volvo FH 13, tłumik volvo FH 12 oraz wiele innych elementów, których wymaga układ wydechowy Volvo FH/FM.

Jak działa tłumik Volvo FH?

Prawidłowe odprowadzanie spalin powstałych w komorze silnika na zewnątrz nie byłoby możliwe bez tłumika samochodowego. Ponadto, tłumik Volvo FH 13 skutecznie tłumi hałas powstający w trakcie pracy pojazdu oraz na skutek przepływu spalin. Ze względu na to, że tłumik Volvo FH 13 pracuje w bardzo trudnych warunkach, jest on narażony na wiele czynników zewnętrznych, takich jak woda czy chlorek sodu, które powodują korozję. Oznakami jego uszkodzenia jest zwykle zwiększony hałas.

Jako firma LIS-PLUS prowadzimy sprzedaż oryginalnych używanych części samochodowych, takich jak katalizatory Volvo FH, czujniki Volvo FH lub tłumik Volvo FH 12. Oferowane produkty dostępne są w atrakcyjnych cenach - zapewniamy także fachową obsługę i doradztwo oraz ekspresową dostawę w 24h na terenie kraju. Zachęcamy do kontaktu!

Nie znalazłeś odpowiedniej części?
Skontaktuj się z nami